Европейският клубен шампион Челси се нуждаеше от дузпи, за да се класира за четвъртфиналите за Купата на Лигата.

"Сините" от Лондон отстраниха елитния Саутхемптън след 1:1 в редовното време и 4:3 при изпълнението на дузпи.

Двете попадения на "Стамфорд Бридж" паднаха в рамките на три минути, макар и в две различни полувремена.

В края на първата част резултатът за Челси откри Кай Хаверц, който след няколко пропуска от началото на двубоя, все пак успя да се разпише с глава след центриране от корнер.

"Светците" обаче се върнаха в мача още с началото на второто полувреме, когато Че Адамс от по-млако от метър довкара топката във вратата, след неубедителна намеса на вратаря Кепа.

До края Саутхмептън удържа ремито и прати сблъсъка в дузпи, където Челси спечели с 4:3. За "сините" пропуск направи само Мейсън Маунт, докато за гостите Тио Уолкът и Уил Смолбоун не отбеляза наказателните си удари.

Напред в турнира продължи и отборът на Арсенал, който имаше трудна задача срещу Лийдс, но все пак се справи и спечели мача с 2:0.

Точни за "артилеристите" бяха Калъм Чеймбърс и Едуард Нектиа през втората част.

Изненадващо място на четвъртфиналите си осигури и третодивизионния Съндърланд, който с дузпи спечели гостуването си на Куинс Парк Рейнджърс.