Челси се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Англия след победа с 2:0 над Ливърпул на "Стамфорд Бридж".

"Сините" нанесоха трета загуба в последните четири мача на мърсисайдци и затвърдиха проблемите им в защита. Освен това отборът на Юрген Клоп се лишава от възможността да преследва требъл през този сезон, като остава в борбата само за Шампионска лига. Висшата лига вече е гарантирана.

Отборът на Франк Лампард се вдигна след разочароващите резултати срещу Байерн (0:3) и Борнемут (2:2), като днес показа коренно различно лице и можеше да победи много по-убедително.

Вилиан и Рос Баркли вкараха попадения за лондончани, а пропуските двете врати бяха много. Похвала заслужават двамата вратари Кепа и Адриан, които направиха не малко спасявания. Испанецът се завърна на вратата на "сините" след няколко мача в изгнание и бе един от играчите на мача. Като цяло двамата мениджъри направиха по няколко промени в стартовите си състави, но това се оказа много по-голям проблем за Ливърпул.

В състава на мърсисайдци Мохамед Салах и Роберто Фирмино бяха на резервната скамейка, а Трент Александър-Арнолд и Алисон изобщо не бяха в групата.

Мачът започна много силно за Челси, като Педро пропиля две обещаващи контраатаки. Последваха спасявания на Адриан след удари на Рос Баркли и Вилиан.

Бразилецът обаче откри в 13-ата минута, след като се възползва от грешен пас на Фабиньо и лоша намеса на вратаря, който довкара топката при удара - 1:0.

20-ата минута бе тази, в която и Кепа се прояви. Той бе подложен на разстрел с три последователни удара, но спаси три от тях. Техни автори бяха Манамино и Мане.

В 30-ата минута сенегалецът мина на парад през защитата на "сините", но и този негов удар бе спасен впечатляващо от испанския страж.

В следващите минути Ковачич и Вилиан се онтузиха и бяха сменени принудително, но повече главоболия за мениджъра Лампард нямаше. Ливърпул опита да търси изравняване, но не успя да създаде изгодни ситуации.

Така се стигна до 64-ата минута, когато Баркли проби през центъра, пробягвайки около 30 метра и с прецизен удар вкара за 2:0.

Последва голям пропуск на Педро, който не намери целта, а след това и Жиру изпусна да направи 3:0. Ливърпул беше в нокдаун и повече голове в срещата не паднаха.