Челси победи Барселона с 2:1 в контрола, която се игра в Сайтама, Япония.

Това бе първа контрола за каталунците и неофициален дебют за новото звездно попълнение Антоан Гризман, който игра в рамките на първото полувреме. Дебютираха още вратарят Нето и халфът Френки Де Йонг през втората част.

Двата тима, както традиционно се случва в тези проверки, смениха целите си отбори след почивката.

Барса го направи още между двете полувремена, а Челси в рамките на цялата втора част.

"Сините" поведоха в 34-та минута с гол на младия нападател Тами Ейбрахам, който даде заявка да е титуляр през сезона.

Голът падна след груба грешка на Серхио Бускетс, който загуби топката под пресата на Жоржиньо.

През втората част Мичи Бачуайи направи пропуск преди Рос Баркли да вкара за 2:0. Халфът бе оставен непокрит пред границата на наказателното поле и стреля перфектно, за да преодолее новото попълнение Нето.

Най-красивият момент дойде в продължението на срещата, когато Иван Ракитич вкара с красив удар отдалеч, но попадението бе без значение.

За Челси предстоят още три конторли преди началото на сезона - срещу английския Рединг, австрийския Залцбург и германския Борусия (Мьонхенгладбах).

Барса ще играе с японския Висел Кобе, английския Арсенал и италианския Наполи.