Челси на Франк Лампард направи огромна крачка към класирането си в топ 4 на Висшата лига след победа с 1:0 над изпадналия Норич на "Стамфорд Бридж".

Попадение на Оливие Жиру в края на първото полувреме донесе актив от 63 точки на "сините" на третата позиция, като те вече водят с по 4 на Лестър и Манчестър Юнайтед, които заемат следващите две позиции и са с по мач по-малко. Това бе пета поредна домакинска победа във всички турнири, като в тези мачове лондончани допуснаха само един гол.

Така Челси почти сигурно се класира в груповата фаза на Шампионска лига, тъй като "лисиците" и "червените дяволи" имат мач помежду си в последния кръг. За лондончани обаче предстоят два много трудни финални мача в лигата - гостуване на Ливърпул и домакинство на Уулвърхяпмтън.

Първата добра ситуация в мача срещу Норич се откри именно пред Жиру, който стреля твърде слабо в ръцете на Крул.

Не такъв бе подходът на Кристиян Пулишич в 36-ата минута. Негов силен изстрел след обръщане беше избит от вратаря преди да срещне горната греда и да излезе в корнер. След неговото изпълнение Курт Зума бе на сантиметри от попадение след удар с глава.

Натискът на Челси даде своя резултат в третата минута на добавеното време на първата част. Пулишич финтира Кантуел на десния фланг и центрира топката на главата на Жиру, който нямаше как да сгреши от близка позиция. Нападателят свърши важна работа, като се пребори с бранител преди това.

През втората част Челси продължи да натиска в търсене на втори гол, но удари на Вилиан и Аспиликуета излязоха в аут. Най-добрият шанс се откри пред Пулишич в 75-ата минута, когато ударът му от близка дистанция бе спасен.

Норич така и не успя да затрудни домакините и да се поздрави със значим успех преди напускането на Висшата лига.