Челси навакса ранно изоставане срещу Лийдс, за да стигне до пълен обрат и поне за известно време да изкачи върха във Висшата лига на Англия. "Сините" спечелиха с 3:1 срещу един от новаците в елита, макар да се оказаха в ролята на догонващи в резултата след по-малко от пет минути игра.

На трибуните на "Стамфорд Бридж" за първи път през сезона имаше публика - 2000 фенове изгледаха двубоя на любимците си, които не допуснаха поражение в девети пореден мач.

Бившият играч на лондончани Патрик Бамфорд изведе гостите напред в четвъртата минута с осмия си гол за сезона. Нападателят бе футболист на Челси в продължение на пет години, но не записа нито минута за клуба, а последователно бе отдаван под наем в различни отбори преди да напусне през 2017. Бамфорд надбяга Курт Зума и Тиаго Силва, след което размина Едуард Менди и откри резултата след асистенция на Калвин Филипс.

Оливие Жиру изравни след 27 минути игра, засичайки с левия крак центриране на Рийс Джеймс за 1:1. За французинът това бе първи старт за сезона във Висшата лига и общо пети негов гол през кампанията. Ветеранът изравни постижението на Джими Флойд Хаселбанк и отбеляза в шести пореден мач като титуляр за клуба в елита на Англия.

Курт Зума се реваншира за грешката си в началото на мача и вкара с глава в 61-ата минута за 2:1 след изпълнен от Мейсън Маунт корнер, а резервата Кристиан Пулишич добави трети гол в третата минута на продължението за 3:1.

Американецът е тринадесетият футболист, който вкарва за Челси през сезона досега.

Тимът на Франк Лампард е с 22 точки след 11 мача и е начело в класирането с мач повече от останалите тимове в четворката. Лийдс е на тринадесето място с осем точки по-малко.