Манчестър Сити отпадна от Купата на Англия и така се прости с мечтата за спечелване на четири трофея този сезон. Челси победи “гражданите” с 1:0 на “Уембли” в първия полуфинал от надпреварата и така достигна до финала, където очаква Саутхемптън или Лестър.

Ман Сити все пак продължава битката си на останалите три фронта - в Премиър лийг, където има добра преднина на върха, в Шампионската лига (полуфинал) и в Купата на Лигата (финал). Днес Манчестър излезе с осем промени в сравнение с четвъртфиналния мач с Борусия (Дортмунд) в Европа по-рано през седмицата и това сякаш изигра своята роля.

Хаким Зиеш вкара така ценното за “сините” от Лондон попадение в началото на второто полувреме. Мароканското лятно попълнение на Челси се възползва от пас по земя на Тимо Вернер в 55-ата минута, извел го напълно сам пред вратата на Зак Стефън, а за него не бе проблем да отбележи - 1:0.

Треньорът на лондонския тим Томас Тухел пък записа първа победа срещу Пеп Гуардиола в кариерата си. Досега той не успяваше да стори това, но го направи от шестия опит. Тухел става първият германски мениджър, който достига до финал за Купата на Англия.

Още един гол на Зиеш бе отменен правилно заради засада, а сходна ситуация имаше и в последните минути, когато Пулишич отбеляза, но попадението отново не бе зачетено поради същата причина.

Освен отпадането, за Гуардиола има и друг проблем - капитанът Кевин де Бройне напусна с контузия през второто полувреме.