Челси удари тежко като гост Астън Вила с 3:1 в преиграване от четвъртия кръг на Купата на ФА.

Конър Галахър откри, а Николас Джаксън удвои още до 21-вата минута, за да задат солиден аванс на гостите. И то, на едно от най-негостоприемните места в английския футбол, където Вила има едно поражение от година.

Енцо Фернандес вкара от пряк свободен третия гол в 54-ата минута и съблече фланелката си, за да покаже с жестове към феновете на "сините" ясно какво мисли за спекулациите, които от дни кръжат около клуба.

Те са за раздори, за недоволство на играчи, които искат да напускат. Енцо е основен герой в публикациите. Аржентинецът отговори недвусмислено с жестовете си.

Челси ще приеме Лийдс с Илия Груев в следващия кръг за Купата на ФА, а победителят отива на четвъртфинал.

Мачът е на 28 февруари.

Само три дни по-рано лондонският отбор има и финал за Купата на лигата срещу Ливърпул, така че сезонът е осмислен от участията в двата турнира за трофеи в Англия.

В първенството нещата не са блестящи, но за купите Челси е много силен.