Греъм Потър вече не е мениджър на Челси. Той си тръгва от клуба след само 31 мача начело, в които записа 12 победи, 11 загуби и 8 равенства. Бившият треньор на Брайтън бе назначен в началото на септември миналата година, а "сините" изразиха благодарността си към него.

Потър бе освободен от поста 24 часа след домакинската загуба с 0:2 от Астън Вила, оставила лондончани в долната половина на класирането в Премиър лийг.

Временно треньорската длъжност ще бъде изпълнявана от Бруно Салтор. Испанецът бе част от щаба на Потър.

Така в неделния ден англичанинът стана вторият уволнен треньор в елита на страната си. По-рано днес Лестър освободи Брендън Роджърс.

"Греъм ни класира на четвъртфинал в Шампионската лига, където ще играем с Реал (Мадрид). Челси благодари на Греъм за всичката работа и усилията, които положи и му желае всичко най-добро за бъдещето", обявиха от клуба.