Осемкратният носител на трофея Челси победи втородивизионния Хъл Сити с 2:1 като гост и се класира за петия кръг на турнира за купата на английската Футболна асоциация.

Столичани имаха превъзходство и откриха резултата още в шестата минута. Удар на Мейсън Маунт беше блокиран, но топката отскочи към Миши Батшуай, който от десетина метра я прати в мрежата.

Челси продължи да доминира, а до почивката Рос Баркли и Маунт пропуснаха отлични ситуация да увеличат преднината на лондончани.

В 64-ата минута Фикайо Томори направи 2:0, след като засече отблизо центриране на Баркли от фаул от дясно към далечната греда.

В 78-ата минута полският национал Камил Гросицки намали, след като ударът му от фаул от 18 метра се отклони от крака на застаналия в стената Матео Ковачич и влетя в десния ъгъл на Вили Кабайеро, но за повече домакините нямаха сили.

Тотнъм завърши наравно 1:1 при гостуването си на Саутхемптън и ще играе преиграване на свой терен, което ще утежни допълнително сгъстената програма.

Хюн Мин Сон откри резултата в 58-ата минута с удар по диагонала и колеблива изява на вратаря Ангъс Гън.

След няколко пропуска на Дани Ингс той все пак асистира за изравнителното попадение на резервата Софиан Буфал, който вкара със силен шут под гредата от 12-13 метра в 87-ата минута.