Челси постигна втори категоричен успех в турнира Лига на конференциите, в който "сините" от Лондон са големият фаворит за трофея.

Във втори пореден двубой английският тим вкара четири попадения, като този път те дойдоха при 4:1 над Панатинайкос, при това като гост в Атина.

По този начин Челси отметна двете си най-тежки задължения в тази фаза на турнира по убедителен начин. В първия кръг бяха отбелязани четири гола на белгийския Гент, а сега и на гръцкия Панатинайкос.

Разбира се, това са сериозни препятствия предвид останалата конкуренция в турнира, но като цяло за тим от класата на Челси двубоите не представляваха никаква трудност.

Така бе и тази вечер на "Олимпийския стадион" в Атина, където гостите с лекота стигнаха до убедителния успех.

22 минути отнеха на Челси да поведе в резултата, като първото попадение отбеляза Жоа Феликс, а на почивката гостите се оттеглиха само с гол преднина.

Още преди да е изтекъл и час игра обаче всичко в мача бе решено, защото в 59-ата минута Челси вече водеше с 4:0, а ситуацията за Панатинайкос отиваше към рекорден срам.

Мудрик удвои с глава, Феликс вкара втория си гол в мача, а след това и Кристофър Нкунку се разписа от дузпа. При 4:0 Челси намали темпото, а това позволи на гостите да отбележат почетен гол чрез Факундо Пелистри.

Гол, посветен на починалия бранител на тима и гръцки национал Джордж Балдок, на когото играчите на двата тима и техните фенове отдадоха почит преди първия съдийски сигнал.

Снимка: АР/БТА

Освен това почетното попадение направи така, че Панатинайкос не записа най-срамното си като резултат поражение у дома в Европа, защото гръцкият гранд вече е губил на два пъти с 1:4. Веднъж от Байер (Леверкузен) преди 30 години и веднъж от полския Полония преди повече от шест десетилетия.

Иначе ранните мачове от турнира предложиха няколко сензации, като най-звучната от тях бе в Словения, където местният Целие победи турския Истанбул Башакшехир с 5:1.

Исландският Викингур пише история на местния футбол и надви белгийския Серкъл Брюж с 3:1, а Георги Костадинов остана на пейката, докато неговият АПОЕЛ загуби от Борац Баня Лука с 0:1.