Челси превзе Амстердам в дербито на група "Н" в Шампионската лига.

"Сините" от Лондон победиха Аякс минималното 1:0 и сломиха холандския шампион в неговия дом.

Това не се бе случвало от миналогодишния полуфинал в Шампионска лига, когато отново лондонски тим ликуваше, но тогава това бе Тотнъм.

Всъщност това бе и последното поражение на Аякс, във всички турнири, на всички терени. Амстердамци бяха непобедени в 20 мача, а изглеждаше това ще продължи и днес.

Намеси се обаче Миши Бачуай в 86-ата минута. Белгиецът, който малко по-рано се бе появил от резервната скамейка, вкара единственият, гол в мача, донесъл радост за английския тим.

Той бе на точното място, за да засече прекрасното подаване на Кристиан Пулишич.

Снимка: АР/БТА

През почти всичките минути преди гола обаче, двата тима сякаш разочароваха.

Холандският шампион, който през миналия сезон вдъхнови света с достигнатия полуфинала, вдигна доста очакванията с атрактивния си футбол.

Подобно настроения предизвиква и новият подмладен Челси на Франк Лампард, носител на Лига Европа от миналия сезон.

Всичко това накара феновете на мечтаят за отворен и аткрактивен двубой, с голове и доста положения.

И нещата започнаха по този начин. С агресия и непрестанни атаки. В рамките на първите 15 минути се стигна до няколко опасности и пред двете врати, но пропуснати.

Тези начални минути бяха по-силни за Челси, докато Аякс контролираше втората половина на полувремето.

В 35-ата "Йохан Кройф Арена" празнуваше, а Куинди Промес бе в прегръдките на съотборниците си, след като успя да отбележи.

Радостта обаче бе кратка, защото се намеси ВАР и голът бе отменен заради засада.

Общо взето с това се изчерпаха и повечето интересни ситуации.

През втората част двата тима действаха предпазливо, а от агресивния атакуващ футбол нямаше и помен.

Може би нещата отиваха към заслужено равенство, докато Миши Бачуай не се намеси с победния гол.

Така Челси и Аякс се изравниха на върха в групата с по 6 точки, докато Валенсия има 3, а Лил 0, но двата тима са с мач по-малко.

В другия ранен мач от вечерта, немският РБ Лайпциг победи Зенит с 2:1.

Немците постигнаха пълен обрат в срещата, с голове на Конрад Лаймер и Марсел Сабитцер през втоата част. За гостите от Русия резултата откри Ярослав Ракитски.