Евертън победи Челси с 1:0 у дома в последния съботен мач от 12-ия кръг в Англия.

Гулфи Сигурдсон вкара единствения гол от дузпа в 22-рата минута, след като вратарят Едуар Менди излезе неубедително и събори Доминик Калвърт-Люин.

Гостите натиснаха, два пъти стреляха в гредите, изпуснаха и няколко добри положения. Евертън също имаше шансове да удвои на контраатаки, а и изигра силен двубой в отбрана и бе солиден в заключителните минути, за да удържи победата.

С нея отборът на Карло Анчелоти е вече с 20 т., изкачвайки се на осма позиция.

Челси остава трети с 22, но изпусна страхотен шанс да е първи тази вечер, както щеше да изглежда класирането при победа на състава, воден от Франк Лампард.

Той не бе губил от 20 септември шампионатен мач - тогава във втория кръг го победи Ливърпул. Сега дойде и поражение №2 във Висшата лига за сезона, пак от съперник от същия град.

В неделя Тотнъм ще гостува на Кристъл Палас в лондонско дерби, а при победа ще дръпне с три точки пред Ливърпул на върха (сега двата тима са с по 24 т.). Шампионите гостуват също в столицата, от 18,30 срещу Фулъм.

Особено любопитна ще е ситуацията, ако и двата лидера спечелят и отново са с равен актив утре вечер. В сряда е сблъсъкът им на "Анфийлд" като част от междинния кръг във Висшата лига.