Отборът на Челси записа впечатляваща победа като гост на Бърнили с 4:0 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига.

"Сините" от Лондон продължават да нямат загуба от началото на сезона, а успехът ги изкачи временно на втората позиция, на две точки от лидера Ливърпул.

Тимът на Маурицио Сари имаше абсолютно превъзходство през целия двубой, като не остави никакви шансове на домакините от Бърнли.

Първият шанс за Челси дойде още в 16-ата минута, когато Харт със сетни сили спаси удар на Баркли, а пет по-късно гостите вече водеха в резултата.

Баркли даде чудесен пас към Мората, който пусна топката покрай стража на гостите, с което откри резултата.

Мората имаше още два шанса до края на полувремето, но ги пропиля.

Логичното се случи в 57-ата минута, когато Рос Баркли удвои с красив гол от дистанция.

Малко по-късно той направи нова асистенция подавайки към Вилиан за 3:0, а в даденото от съдията продължение Рубен Лофтъс-Чийк оформи крайното 4:0.

В друг мач, който се игра по същото време, тимът на Арсенал направи грешна стъпка завършвайки наравно като гост на Кристъл Палас.

Това сложи край на чудесната серия на "артилеристите" от 11 поредни победи.

Серията им бе спряна от две дузпи в края на двете полувремена. Те бяха отбелязани от сърбина Лука Миливойевич.

За Арсенал пък точни бяха Гранит Джака и Обамеянг в началото на втората част.