Европейският клубен шампион Челси няма да завърши на първо място в групата си, след като сдаде върха при гостуването си на Зенит (Санкт Петербург). В руските минусови температури лондончани повеждаха в резултата на два пъти, но бяха поапрени в самия край, за да се стигне до равенство 3:3, което в крайна сметка им коства първата позиция.

“Сините” така или иначе се бяха класирали за осминафиналите, но сега ще продължат към елиминациите като втори в група H, която бе спечелена от Ювентус.

Постоянно разкъсваният за множеството си пропуски и лоша форма Тимо Вернер даде преднина на англичаните още във втората минута, когато след центриране от корнер на Рос Баркли топката бе отклонена от Андреас Кристенсен и се озова във Вернер, който от сантиметри я прати в мрежата за 1:0.

След това обаче гостите допуснаха светкавичен обрат, след който се озоваха в ролята на изоставащ в резултата. Дъглас Луис центрира в 38-ата минута, а Клаудиньо необезпокоявано изравни резултата с глава за 1:1. След още три минути домакините вече бяха напред, след като Малком изведе Сердар Азмун зад защитата на гостите, а той от своя страна с лекота се справи с Кепа, за да даде на Зенит аванс от един гол.

Ромелу Лукаку върна надеждата за “сините” с първия си гол от септември насам - в 62-ата минута белгиецът получи хубав пас от Вернер, а след това в типичния си стил пряти топката в мрежата за 2:2.

Вернер бе на път да се превърне в герой за своя тим, след като пет минути преди края вкара втория си гол - за 3:2. Попадението бе проверено с ВАР за засада, но такава не бе отсъдена и то бе зачетено.

В четвъртата от общо шестте минути продължение обаче Магомед Оздоев смрази Челси, след като с красив удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Кепа. Испанският вратар се разтегна максимално, но единствено успя да закачи топката преди тя да влети в мрежата му за финалното 3:3.

В другата среща от тази група Ювентус спечели с 1:0 срещу Малмьо, което бе напълно достатъчно за “бианконерите” да си подпечатат първото място в крайното класиране след провала на Челси.

Италианците завършват първи с 15 точки, докато лондонския тим е втори с две по-малко.

Единственият гол в Торино бе дело на Мойс Кийн и падна в 18-ата минута след асистенция на Федерико Бернардески, като Юве имаше още възможности за гол, след като не спря да атакува и да доминира през целия мач. Домакините отправиха общо 15 удара към вратата на шведите, като 7 от тях бяха в очертанията на вратата.

Зенит остава на трета позиция и ще играе в елиминациите на Лига Европа.