"Челси" започна предсезонната си подготовка с победа в Австралия.

Играчите, вече под ръководството на италианеца Маурисио Сари, постигнаха успех срещу местния "Пърт Глори" с 1:0, а единственото попадение бе дело на Педро.

Сари пусна новото попълнение Жоржиньо като титутляр и бразилецът с италиански паспорт изигра много силен мач. Бившият халф на "Наполи" за едно полувреме докосна топката 101 пъти и направи 98 точни паса. Това прави по един на 27 секунди.

"Пърт Глори" не е възможно най-силният и показателен съперник, но Жоржиньо загатна за качествата си, които прозираха и в Неапол.

Голът на Педро падна в петата минута и след центриране на 17-годишният Калъм Худсън-Одой.

На стадиона в Пърт присъстваха над 55 хиляди души, които не са свикнали да гледат на живо отбори от Висшата лига.

За "Челси" предстоят по-сериозните сблъсъци в турнира International Chapions Cup. Там съперници ще са "Интер" (28 юли), "Арсенал" (1 август) и "Лион" (7 август).