България допусна трета загуба в пет мача в европейските квалификации. Този път с 1:2 като гост на Черна гора в Подгорица и продължава без победа през календарната 2023 година.

Националите пропуснаха да вземат поне точка, особено предвид доброто второ полувреме, което изиграха. Но вече нямат победа седем последователни двубоя.

Първото полувреме не бе особено динамично. По един пропуск имаше и пред двете врати - първо Лукас Петков стреля в тялото на бившия вратар на "Левски" Милан Миятович в 18-ата минута след добър пас на Кирил Десподов.

Две минути преди почивката пък Бакич бе изведен сам срещу Иван Дюлгеров, след като Кристиан Димитров сбърка, но за щастие родния страж отби удара.

Снимка: AP/БТА

В първата минута на добавеното време капитанът на черногорците Стефан Савич откри резултата. Той бе точен след изпълнение на корнер, при което от няколко метра стреля директно в мрежата на българите.

Появата на Спас Делев в игра раздвижи българското нападение и в 59-ата минута крилото спечели дузпа. Десподов го изведе с хубав пас между трима защитници в черевно, а Вуячич го повали. Съдията посочи бялата точка и изгони черногорския бранител.

Капитанът Десподов обаче пропусна от 11 метра след спасяване на Миятович.

Лукас Петков стреля близо до гредата в 76-ата минута, а три по-късно резервата Преслав Боруков изравни резултата. Нападателят добави топката в мрежата с глава след изстрел на Делев по диагонала, ударил се в гредата - 1:1.

Това бе дебютно попадение за него с националния екип.

Пет минути преди края на редовното време Лончар удари напречната греда след центриране от корнер.

И в шестата от осемте минути добавено време всичко приключи за нашите. Местната легенда Стеван Йоветич отбеляза победния гол, отново след центриране. Топката бе пратена от лявото крило в наказателното поле, а Йоветич я прати с глава в далечния ъгъл за 2:1.

На 14 октомври съперник на България ще бъде Литва. Двата тима са с по 2 точки, но балтийците са пред нас в класирането, а ние сме последни.

Черна гора пък измести поне временно Сърбия от второто място и вече има 8 точки.