Етър спря лошата си серия и постигна първа победа от месец насам.

"Болярите" спечелиха гостуването си на Дунав с 2:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига.

През почти цялото време мачът в Русе бе равностоен, като по-добрите шансове бяха за домакините, които уцелиха и греда.

В 70-ата минута обаче съдбата се усмихна на Етър и с една от редките си атаки през втората част великотърновци поведоха.

Крум Стоянов центрира към Румен Руменов, който с хубав удар от движение успя да отбележи.

Русенци потърсиха изравняване в заключителните минути, но получиха втори гол, който окончателно реши срещата.

Вкара го Красимир Станоев от дузпа, отсъдена за нарушение на Инкоом срещу Крум Стоянов.

Така след преполовяването на редовнара част на сезона, Етър е девети с 14 точки, докато Дунав е с позиция назад и точка по-малко.