Ботев виждаше първата си победа за сезона в шестия кръг на първенството, но се спъна на три минути от нея и загуби инфарктно с 3:4 у дома от Черно море. Гостите ще нощуват за награда на върха в класирането с 15 точки, а домакините остават с една на предпоследната позиция.

Зрелището бе пълно - Ботев поведе три пъти, Черно море изравняваше, а в последните секунди куриозен автогол донесе победата на тима от Варна. Обрати, попадения, шоу - от първата до последната минута.

Спектакълът си струваше още преди почивката, когато отборите си размениха три гола след добри футболни ситуации и атаки, каквито ни се иска да виждаме във всеки мач по нашите терени.

Ботев поведе в осмата минута с гол на френския нападател Антоан Бароан, завършил хубава триходова акция и асистенция на Ману. Това бе попадение във втори пореден мач за играча, след като вкара и при 1:1 с Берое като гост в миналия кръг. И не бе приключил за вечерта...

Но преди отново да се намеси Бароан, вкараха гостите. Чудесна атака отдясно на Виктор Попов бе завършена от алжиреца Закария Бенча под гредата - 1:1.

Антоан вкара красиво от въздуха за 2:1 в края на полувремето, след като Виктор Генев отклони топката с глава към него. В това първо полувреме и двата тима можеха да вкарат и още голове, толкова добър бе спектакълът. А домакините бяха по-агресивни и опасни, като заслужено имаха аванс.

След почивката, предвидимо, нещата се попромениха и Ботев заигра на други обороти, за да търси повече сигурност и запазване на резултата. Гостите опитаха и търсеха изравняване и дори пълен обрат.

И попадението дойде в 64-ата минута - Евгений Сердюк стреля от пряк свободен удар, вратарят на домакините Георги Аргилашки отби, но право пред Матеус Клементе, който изравни за Черно море.

Но само 100 секунди по-късно Рои Херман, израелският полузащитник, даде нов аванс на Ботев, след като Мартин Дичев не се ориентира добре при центриране и му остави топката на 10 метра от вратата.

Домакините виждаха ясно победата на облекчението. Но в 87-ата минута златната резерва Матиас Курьор вкара и изравни - 3:3. И докато Ботев се чудеше как избяха две от точките, си отиде и третата - центриране на Сердюк стигна до малкото наказателно поле, където Виктор Генев изби странно топката в тялото на съотборника си Нади, а оттам тя отиде в мрежата - автогол!

Седем легионерски гола в двубоя (единият в грешната врата), което не е сензация с оглед на факта, че само 7 от 22-мата титуляри в двата състава бяха българи. И каква драма, какво шоу в Коматево!