Черно море и Левски завършиха наравно 2:2 в изключително драматичен мач във Варна в дербито на 22-ия кръг в Първа лига, което по традиция бе изпълнено с много нерви и здрава битка, но този път и нечувана драма.

Два гола след 93-ата минута оформиха крайния резултат в може би една от най-качествени срещи от българския шампионат в последните сезони. Съдията Ивайло Стоянов имаше най-трудната задача на терена, след като трябваше да укротява двата отбора буквално на всеки 5-10 минути. Той показа рекорден брой 16 картона, като два от тях бяха червени. Исмаил Иса бе изгонен през първата част, а Иван Горанов през втората.

Извън нервите обаче, двата тима играха много качествено и създадоха куп интересни моменти пред вратите. Размениха си по един бърз гол в началото на мача след попадения на Матиас Курьор и Стайн Спиерингс, а в края точни последователно бяха Дени Алар и Мартин Минчев.

Резултатът е напълно заслужен, тъй като съперниците дадоха сърце и душа да спечелят и категорично не заслужаваха да загубят. Този мач ще се помни дълго, защото имаше в него всичко. Сблъсъците между "моряците" и "сините" по традиция са сред най-емоционалните в родния шампионат.

Снимка: Bulphoto

Отборът на Илиан Илиев с представянето си затвърди мястото си в топ 6 и вече има 34 точки на петата позиция. Левски е втори с 46 точки, на пет зад Лудогорец, който може да увеличи преднината си утре, ако победи Етър във Велико Търново.

Мачът започна с много силни минути на "моряците" и в десетата минута те удариха страничния стълб след удар на Курьор. В 14-ата обаче те заслужено поведоха.

Курьор се разписа с глава след асистенция на Исмаил Иса, който се пребори с Янис Каргас. Останаха съмнения за нарушение на родния национал, но такова не бе отсъдено.

Много бързо обаче Левски изравни. Стайн Спиерингс вкара първия си гол за "сините", след като прехвърли вратаря Митрович, който излезе да пресича паса и сгреши. Всичко започна с много добро дълго подаване на Илия Юруков, което се превърна в асистенция.

Последва първото спасяване на Миятович на вратата на Левски, а на другата Виктор Попов се намеси перфектно и предотврати добър шанс за втори гол на Спиерингс.

След половин час игра мачът много се изнерви и грубите влизания зачестиха. Бяха показани четири бързи жълти картона от Ивайло Стоянов и така се стигна до 37-ата минута, когато Исмаил Иса беше изгонен с втори картон заради псувня срещу съдията.

Това освен че "взриви" публиката във Варна, мотивира още повече "моряците" и секунди по-късно Курьор проби отдясно, за да удари за втори път гредата.

Черно море започна активно и втората част, като първата опасност отново бе на неговата сметка. Техничен ножичен удар на Димитриос Хантахиас бе спасен от вратаря, който бе затруднен от многото тела пред себе си. На другата врата удар на Спиерингс мина встрани. Холандецът се очертава един от най-опасните офанзивни играчи на "сините".

В 58-ата минута напрежението на терена ескалира с главно действащо лице Хали Тиам от Левски. Халфът се сдърпа с противници и се получи най-сериозното меле в мача и бяха показани нови два жълти картона.

След последвалото нарушение Даниел Димов отправи втори ножичен удар на сметката на домакините, но топката този път мина встрани. Мачът изобилстваше не само от нерви, но и красиви изпълнения. Последваха още няколко жълти картона, като един от тях бе на Иван Горанов, който спря контраатака на съперника. Защитникът бе изгонен и съперниците останаха 10 срещу 10.

Митрович направи страхотно спасяване след удар на Спиерингс и така се стигна до 93-ата минута, когато Дени Алар при контраатака на "сините" вкара привидно победен гол след потресаваща грешка на вратаря същия вратар, който по неизвестна причина напусна вратата си. В ответната атака обаче Черно море стигна до корнер и Мартин Минчев вкара, за да може драмата да бъде пълна.