10 дни след като Черно море победи Левски за Купата на България, "моряците" отново са черната котка за столичния клуб.

Те победиха с 1:0 в мач от 15-ия кръг на Първа лига след много силно представяне и не чак толкова добра игра на съперника. Левски игра с човек по-малко в последните 20 минути, но точно тогава потърси упорито изравняването.

Черно море поведе с гол през първото полувреме, който ще тежи на стража Мартин Полачек заради неточен пас с ръка.

Гостите отново се радваха на многобройна публика във Варна, но за втори пореден път ги разочароваха. Домакинските фенове също не спряха да подкрепят своите.

Левски започна по-активно двубоя, но Жерсон Кабрал и Станислав Костов направиха пропуски.

В 22-а минута Жоржиньо вкара във втори пореден мач. Нападателят се възползва от много лошо подаване на Мартин Полачек и след пас на Мехди Фенуш не остави шанс на вратаря - 1:0. Това бе поредна грешка на страж на "сините".

Голът донесе подем за домакините и те направиха още два пропуска чрез Жоржиньо и Ндонгала до края на полувремето. В края му Хали Тиам имаше страхотен шанс, но не уцели топката добре от перфектна позиция.

Втората част започна с много единоборства, но първата добра възможност бе пред Черно море. В 58-а минута Жоржиньо изведе Георги Илиев, но Нуно Рейш се намеси много добре.

В 69-а минута "сините" останаха с човек по-малко след два нелепи, но заслужени жълти картона за Жерсон Кабрал. Крилото първо не изчака сигнала на главния съдия за изпълнение на пряк свободен удар, а секунди по-късно направи грозна симулация в наказателното поле.

Чак след като съставът им стана намален, "сините" започнаха да създават изгодни положения за гол. В 75-а минута Благой Макенджиев направи страхотно спасяване след удар на Тиам.

До края Левски натисна, но отбраната в зелено и бяло бе все така убедителна. Поражението оставя "сините" на една точка зад ЦСКА и Лудогорец (35), но разградчани са с мач по-малко. Черно море вече е шести с 21 точки.