Черно море постигна първата си домакинска победа за 2023 година, като триумфира категорично срещу Септември с 3:0.

Двубоят откри 24-ия кръг в Първа лига, а "моряците" на Илиан Илиев играха много силно и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Те бяха в серия от четири домакински мача без победа в шампионата - равенства срещу Левски и Берое, както и загуби срещу ЦСКА и Ботев Пловдив.

С днешния си успех се изкачиха поне временно на петото място с актив от 39 точки. Септември загуби след две поредни победи и остава 11-и с 22 точки.

Първият гол за домакините падна още в петата минута след страхотна работа на Исмаил Иса, който финтира бранител и след това подаде между краката му към Мазир Сула. Последва удар по земя на французина за 1:0.

Иса ознаменува добрата си игра с попадение в 39-ата минута. Тогава Сула подаде с пета към Арлинд Дакай, а той веднага подаде на Иса. Нападателят не се поколеба и стреля точно за 2:0.

Класическото 3:0 оформи Влатко Дробаров в 67-ата минута след удар с глава при центриране от корнер. Асистенцията дойде от Сула.