Черно море ще пусне жалба срещу съдийството на вчерашната битка за първото място срещу Лудогорец.

Разградчани взеха домакинството си с 3:1, като претенциите на Черно море са свързани със ситуация от началото на второто полувреме, когато гостите претендираха за дузпа.

Вратарят Серджио Падт и нападателят на "моряците" Андреас Калкан се сблъскаха при една спорна топка, а решението на рефера бе, че стражът е играл първи с топката и макар след това да рита своя опонент, дузпа не трябва да бъде отсъдена.

Това бе и решението на ВАР арбитрите, защото преразглеждане на ситуацията от главния рефер нямаше, а от Черно море претендират, че това е трябвало да бъде дузпа.

Варненци се аргументират с факта, че решенито е повлияло на изхода на мача, а освен това прилагат видео доказателство от сходна ситуация, при която се отсъжда дузпа в полза на Лудогорец.

Ето какво написаха и от Черно море:

"В едната ситуация Георги Гинчев отсъжда дузпа и втори жълт картон за Васил Панайотов, във втората - без реакция от Волен Чинков и ВАР в 47-ата минута на двубоя, което повлия на крайния резултат!

Пускаме жалба срещу главния рефер на срещата в Разград - Волен Чинков и ВАР съдиите Георги Кабаков и Мартин Маргаритов!