Черно море спечели гостуването си на Витоша в Бистрица с 2:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига.

По този начин "моряците" продължиха добрата си серия в първенството, като в последните 4 мача имат 3 победи и едно равенство.

Успехът за гостите бе напълно заслужен, най-вече заради силното второ полувреме, което изиграха.

Първата част бе равностойно, без особено интересни ситуации.

През вторите 45 минути обаче "моряците" наложиха волята си и стигнаха до два гола, които можеше да са и повече, ако не бяха множеството пропуски.

Резултатът откри Родриго с техничен удар в 54-ата минута, който влезе във вратата с помощта на страничния стълб.

Десет минути по-късно сякаш всичко бе решено с гола на Дани Кики, който получи топката на празна врата и нямаше проблем да отбележи.

Така след преполовяването на редовната част от първенството, Черно мрое събра 21 точки на петото място, като има едва две поражения от 13 мача. Витоша е на другият полюс, с едва 3 точки на последното място в класирането.