Ботев (Пловдив) и Черно море не си вкараха голове в слънчевия съботен следобед на базата в пловдивския квартал "Коматево" и си поделиха по точка след 0:0. Домакините излязоха без основни фигури, сред които Тодор Неделев и Атанас Илиев, диагностицирани с COVID-19, а гостите са тези, които трябва да се ядосват, че не успяха да победят днес.

По-добрите голови възможности бяха именно за тях, като още в 13-ата минута Исмаил Иса пропусна да отбележи от няколко метра. Десетина минути преди почивката отново той стреля, а топката стигна до Даниел Димов, който я прати в напречната греда с глава.

И през второто полувреме варненци имаха няколко шанса, които така и не превърнаха в гол.

Черно море е на седмо място в класирането с 15 точки след 12 мача, докато Ботев е десети с 13 след 11 двубоя.

Това бе и единствената среща от родното първенство днес, след като тази между "Левски" и Локомотив (Пловдив) бе отложена.