Монтана и Черно море не се победиха в първия мач от съботната програма в родното първенство. На стадион “Огоста” двата тима си отбелязаха по веднъж и взеха по точка след 1:1. Така варненци затвърдиха тенденцията да играят трудно далеч от “Тича”, като в 11 гостувания досега през сезона имат само две победи.

Днес те определено бяха по-настоятелни от съперника си имаха своите шансове, но не ги оползотвориха, а след като се оказаха догонващи в резултата, трябва да бъдат доволни и от точката.

Жозе Гомеш имаше най-добрата възможност за Черно море преди почивката, след като стреля с глава от няколко метра, но Благой Макенджиев спаси. Удар на Тони Тасев от пряк свободен удар пък попадна в напречната греда на вратата на Георги Георгиев, а като цяло през първото полувреме варненци бяха по-дейни от домакините, но без видим успех. Илиан Илиев-младши също можеше да открие, но стреля встрани от вратата.

Монтана нанесе своя удар в 66-ата минута, когато защитникът Раян Сенхаджи реагира най-бързо при центриране от корнер и вкара първия гол - 1:0. Гомеш се реваншира за пропуска си преди почивката и изравни в 76-ата минута с шут от границата на наказателното поле, който мина през ръцете на Макенджиев - 1:1.

Черно море поне временно измести ЦСКА 1948 от шестото място в класирането и вече има 29 точки от 22 двубоя. Монтана от своя страна няма победа вече четири мача и се намира на единадесето място с 19 точки.