Черно море победи без проблеми Локомотив (Пловдив) с 2:0 като домакин и се изкачи на пето място във временното класиране в Първа лига с 30 точки.

Двата отбора изиграха не особено качествено първо полувреме, в което не създадоха много голови ситуации.

Джомакините откриха резултата в 6-та минута. Съдията Георги Давидов отсъди дузпа за Черно море за нарушение на Ален Ожболт срещу Жоржиньо, а капитанът на домакините Георги Илиев бе точен от бялата точка за 1:0.

В 34-та минута домакините можеха да удвоят преднината си. Жоржиньо успя да открадне топката от капитана на Локомотив Димитър Илиев, напредна и стреля, но доста слабо и вратарят на гостите Мартин Луков улови топката.

В 37-та минута бе най-сериозното положение през първата част за пловдивчани. Димитър Илиев стреля от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря на Черно море Георги Китанов. В 42-та минута домакините удвоиха преднината си. Дани Кики бе изведен в отлична позиция от Радослав Василев и с прецизен удар вкара за 2:0.

В 57-та минута Черно море пропусна да вкара трети гол, след като защитник на Локомотив успя да изчисти топката от гол линията след удар на Пламен Димов.

В 62-та минута Пламен Димов стреля опасно от дистанция, но топката премина над вратата на Локомотив. В 78-та минута Димитър Илиев стреля от 20-тина метра, но за късмет на домакините топката се отби в страничната греда.

Поражението оставя Локомотив на девета позиция с 22 точки.