След три поредни финала и пет поредни участия на полуфиналите в турнира за Купата на България, ЦСКА разочароващо отпадна още в четвъртфиналната фаза на надпреварата.

Това се случи на стадион "Българска армия", където "червените" загубиха с 1:2 от тима на Черно море.

Със сигурност изненадващ резултат предвид факта, че ЦСКА е лидер в първенството и се намира в чудесна серия от резултати, която обаче варненските "моряци" развалиха.

Гостите буквално успяха да излъжат своя опонент, възползвайки се от две нелепи грешки в "червената" отбрана, които накараха тима да се прости с мечтите си за първи дубъл от 1997-а насам.

Разбира се, макар да бе част от последните три финала в този турнир, за ЦСКА на дневен ред остава по-голямата цел, а тя е именно в битката за титлата.

Черно море от своя страна пък се добра до първи полуфинал от 2015-а насам, като в онзи сезон "моряците" достигнаха финала, победиха Левски и взеха първия си и единствен до момента трофей от националната Купа.

Днес първото полувреме премина равностойно, а и доста мудно, като за 45 минути имаше само една интересна ситуация.

Тя обаче бе чисто голово положение за Черно море, когато Алекс Фернандес не успя да насочи топката в празната врата, а я прати над напречната греда.

Двубоят продължи да е все така равностоен и с предпазлива игра от двата тима, докато едно нескопосано отиграване на Брадли де Нойер не промени нещата.

Левият краен бранител на ЦСКА скочи да избие топката с глава, но не прецени ситуацията и бе ударен в ръката. Главняит рефер прегледа положение на ВАР и нямаше как да не посочи бялата точка.

Зад топката застана Атанас Илиев, който откри резултата.

Това се случи в 51-ата минута, а 14 по-късно нова серия грешки в отбраната на ЦСКА доведе до нелеп автогол.

Първо Юрген Матай и Амос Юга не се разбраха, след това централният бранител от ЦАР неориентирано се въртеше и не успя да изчисти топката, която му бе открадната, а при последвалото центриране Тибо Вион реши да си я забие в собствената врата - 2:0 за Черно море.

Минути след втория гол на "моряците' обаче бяха най-силните за ЦСКА, защото само в рамките на няколко минути "червените" на два пъти уцелиха гредата и пропуснаха чудесни шансове да се върнат в мача.

ЦСКА все пак върна един гол, но това се случи твърде късно за какъвто и да е обрат. В 93-ата минута Влатко Дробаров отклони центриране на Тибо Вион във вратата си, но до края нямаше време за чудо.

Така Черно море излъга ЦСКА и след девет поредни мача без успех над този опонент, успя да го отстрани от турнира за Купата при това насред "Българска армия".

Снимка: Bulphoto