Черно море победи Ботев /Пловдив/ с 1:0 и се изкачи на петото място в класирането, след като изпревари "канарчетата" с 1 точка. "Моряците" имат 51 точки в актива си, докато пловдивският тим е с 50. Единствения гол в мача вкара Дани Кики през първата част след около 100 секунди игра.

Домакините откриха резултата още във втората минута на мача. Родриго Енрике проби отляво и центрира в наказателното поле на гостите, където защитник на Ботев се опита да изчисти топката, но тя се удари в краката на Дани Кики и влезе във вратата на пловдивчани.

В 12-та минута пред Черно море се откри нова добра възможност за гол. Виктор Попов стреля много силно и опасно от границата на наказателното поле, но за късмет на играчите на Ботев топката мина встрани от вратата. В 30-та минута бе първото по-сериозно положение на гостите, когато Антонио Вутов стреля силно по диагонал отдясно, но топката премина встрани от вратата на Черно море.

В 42-та минута Аристот Ндонгала стреля от около 20-тина метра по диагонал отляво, но топката излезе в аут. В 44-та минута Тодор Неделев стреля от границата на наказателното поле по земя, но вратарят Георги Китанов успя да улови топката.

В 47-та минута Мартин Минчев от домакините успя да засече с глава топката след центриране отляво, но тя премина над вратата на Ботев. В 56-та минута Тодор Неделев стреля много опасно по диагонал отдясно на границата на наказателното поле, но вратарят на Черно море Георги Китанов показа отличен рефлекс и изби топката.

В 60-та минута отново Тодор Неделев стреля от около 35 метра, но топката попадна право в ръцете на вратаря Георги Китанов. В 83-та минута Георги Китанов успя да спаси много опасен удар от воле на Станислав Шопов. В 90+2 минута на мача Тодор Неделев пробва далечен изстрел, но топката премина над вратата на Черно море.