Ботев Пловдив и Черно море завършиха наравно 1:1 в среща от четворката на Първа лига, която трябва да определи участникът в бараж за европейските клубни турнири.

"Моряците" изпуснаха аванс в резултата и възможността почти да си гарантират седмото място в края на сезона. Те остават седми с 42 точки, на четири от Левски, който завърши наравно с Царско село.

Ботев, който със сигурност ще завърши на десетата позиция, игра за своята чест след слабите си резултати напоследък. "Канарчетата вдигнаха нивото си спрямо последните мачове, но продължават да са без победа в плейофната фаза - две загуби и две равенства. Точни за двата отбора бяха съответно Стефан Станчев за "моряците" през първата част и Атанас Илиев за "канарчетата" през втората.

Първото полувреме не предложи кой знае колко интересни моменти пред двете врати, но един такъв можеше да изведе Ботев напред в резултата. В 17-ата минута трима играчи на домакините комбинираха прекрасно с двойни подавания и Филип Филипов излезе очи в очи срещу Георги Георгиев, но силният му шут срещна напречната греда.

В 36-ата минута Стефан Велев бе изведен зад защитата, но Янко Георгиев излезе и парира удара на халфа на Черно море.

Все пак в 42-ата минута "моряците" поведоха след изпълнение на ъглов удар. Илиан Илиев центрира и Стефан Станчев се извиси, за да стреля успешно с глава в своя мач №200.

В 69-ата минута "канарчетата" изравниха резултата чрез своя таран Атанас Илиев. Бившият играч на Монтана получи центриране от резервата Па Конате и атакува топката на близката греда, за да я засече с глава - 1:1.

Ботев се активизира и малко след това стигна до още един гол, но той правилно бе отменен заради засада. Четирима техни играчи бяха в нередовна позиция и Виктор Генев я прати във вратата със силен шут. Черно море отвърна с хубав удар на Пабло Гарсия, който мина покрай вратата.

В последните минути "моряците" определено потърсиха победата, но множеството им удари бяха неточни. Един такъв на резервата Родриго Вилела също мина покрай вратата след красиво негово обръщане.