Черно море продължава да е в чудесна форма и не остави никакъв шанс на гостуващия Ботев (Пд) в първия кръг от плеойфната фаза на българското първенство. "Моряците" спечелиха с 3:1, като това е най-малкото, с което гостите се отърваха от мача, дал старт на битките в Първата четворка на отборите от 7-мо до 11-о място в редовния сезон.

Родриго даде тон с два гола до шестата минута. Първият дойде след рикошет, а вторият - от дузпа, като гостите от Пловдив изглеждаха в нокдаун.

В кошмарните следващи минути Ботев можеше да инкасира още, но вместо това с първия си удар намали резултата. В 25-ата минута Атанас Илиев се възползва от грешка в отбраната на домакините и заби зрелищно топката под гредата - 1:2. Това бе 14-и гол на деветката от старта на сезона и неслучайно неговото име е вече част от списъка с национали при селекционера Ясен Петров.

Но попадението не върна интригата. Напротив - Черно море продължи да напада и отправи още 9 удара към вратата на гостите само до почивката. В 36-ата минута Зе Гомеш засече центриране отдясно и направи разликата отново два гола в полза на домакините.

Снимка: БТА

Но това не бе последният удар по "канарчетата" за това шеметно полувреме. Филип Филипов получи втори жълт картон и остави гостите не само с два гола пасив, а и с човек по-малко за близо 50 минути.

През втората част обаче темпото спадна и домакините заиграха умно, контролирайки мача. Те взеха точките, които удължават серията им на три поредни победи и общо 7 мача без загуба. Поредица, започнала на 15 март.

Тя доближава отбора на Илиан Илиев до мечтаното седмо място, което дава право на бараж за място в Европа.

Тимът има вече 40 точки, с шест повече от втория в четворката (осми общо) Царско село, който е изиграл мач по-малко. Левски има цели 12 т. изоставане от "моряците", а Ботев вече дори е извън уравнението на теория с 24 т. Остават пет мача и няма как "канарчетата" да стигнат по актив седмия.