Черно море продължава с пълен актив от точки след два кръга в родното футболно първенство. Както в първия си мач, сега "моряците" отново спечелиха с 1:0, този път срещу Славия, записвайки втората си победа през новия сезон.

На трибуните на стадион "Тича" във Варна присъства и кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов.

Двата тима предложиха изключително постно първо полувреме, в което нито един от тях не успя да отправи точен удар във вратата на противника. За първият такъв трябваше да чакаме близо 50 минути, когато Иван Минчев стреля в обсега на Иван Дюлгеров от пряк свободен удар.

Само пет минути по-късно варненци откриха резултата. Победният гол бе дело на Матиас Курьор, който получи хубав пас от Мазир Сула и преодоля Светослав Вуцов, пускайки топката между краката му за 1:0.

С днешния резултат "белите" записаха четвърто поредно гостуване във Варна без да успеят да постигнат победа.

В следващия кръг на Славия предстои столично дерби с "Левски", докато Черно море също има противник от София и ще гостува на ЦСКА.