Варненският Черно море постигна лесен успех с 2:0 в гостуването си на последния Верея.

"Моряците" нямаха никакви трудности, като освен да спечелят три точки, успяха да спестят и сили срещу безпомощния си съперник.

Верея за пореден мач не успя да уцели вратата на противника си и записа своя мач №36 без победа в елитната ни дивизия.

Старозагорци се наредиха пред наказателното поле, надявайки се Черно море да не успее да порази вратата им през всичките 90 минути, но двете нули на "Трейс Арена" се задържаха по-малко от половин час.

В 28-ата минута Стефан Станчев центрира отдясно, ударът с глава на Ради Василев бе спасен, но опитният Георги Илиев бе на точното място и откри.

Макар Верея да изоставаше, тимът тотално отказваше да атакува, но Черно море се нуждаеше от втори гол, който да подсигури успеха им.

Той дойде след час игра, когато националът Радослав Василев получи пас от Ндонгала и оформи крайния резултат.

До края Черно море имаше още доста ситуации, но сякаш на шега ги пропиля и не успя да направи успеха си по-изразителен.

"Моряците" остават на шестата позиция с 4 точки пред Етър, който е и с мач по-малко. Верея логично е последен с едва 6 точки от 24 кръга.