Черно море прекъсна серията си от три поредни загуби в шампионата след победа с 4:2 над последния в класирането Верея.

Двубоят от 11-ия кръг на стадион "Тича" във Варна премина изцяло под контрола на домакините, които водеха убедително с 4:0 до 80-ата минута, но можеше да си платят скъпо заради несериозно изиграните последни 10 минути.

Верея от своя страна изигра поредния си слаб мач, като няма победа от месец март.

Доминацията на Черно море бе най-категорична в началните 30 минути на мача. До изминаването им варненци вече водеха с 2:0 и имаха 10 удара към вратата, срещу нито един за неориентирания си старозагорски гост.

След доста пропуски, най-чистият от които на Мехди Фенуш, се наложи най-опитният в състава на "моряците" да вземе нещата в свои ръце.

Става въпрос 37-годишния Георги Илиев, който с невероятен удар от границата на наказателното поле успя да изведе тима си напред.

Минути след шедьовъра на Илиев, Георги Божилов стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на Верея спаси.

След последвалия корнер обаче топката отново попадна в Божилов, който от близка дистанция не сгреши и удвои резултата.

Единственият удар на Верея през първата част бе дело на Денислав Станчев в края на полувремето, но макар да бе от добра позиция, не успя да затрудни Китанов.

Второто полувреме стартира страхотно за варненци. Младият Мартин Минчев центрира към Радослав Василев, който направи преднината класическа с глава.

Доминацията на домакините продължи и след няколко пропуска, преднината логично стана 4:0 след втория гол на Георги Божилов в мача.

Той вкара с глава след центриране на Васил Панайотов.

Така се стигна до 80-ата минута, когато сякаш от нищото Верея успя да върне един гол.

Милан Вушурович бе останал непокрит след изпълнение на корнер и вкара.

От този момент изненадващо гостите заиграха по-активно, а в 88-ата минута Станислав Маламов върна втори гол от пряк свободен удар.

В даденото от съдията продължение Верея имаше нови две чисти положения, а при едното дори уцели греда.

Варненци все пак удържаха преднината си и заслужено спечелиха мача.