Черно море обърна от 0:1 до 2:1 Ботев (Враца) и взе важна победа в трудните си първи крачки в първенството. Завършилият на второ място в миналия сезон от efbet лига тим от Варна допусна загуба и равенство в първите си три срещи, а и днес нещата не тръгнаха идеално.

Гостите поведоха с гол на Брайън Переа в 35-ата минута, след като вратарят на домакините Пламен Илиев сбърка при центриране. Срещата се очертаваше да стане много нервна за "моряците", но те върнаха бързо попадението.

Влатко Дробаров изравни в 40-ата минута, но останаха много сериозни съмнения за засада. Графиката, показана от стаята с ВАР не убеди - и да е имало покриващ защитник, изглеждаше сякаш той го прави с ръката си, а това не би следвало да е фактор. Но - 1:1.

Черно море поведе в 70-ата минута след гол на Васил Панайотов, който завърши страхотен пробив на Дуду, дриблирал над 50 метра през отбраната, преди да му поднесе топката.

Минута след влизането си в игра резервата Клаудиу Кешерю - легендарна фигура у нас с екипа на Лудогорец, вкара трето попадение за домакините.

Румънецът е на 37 години, не е играл почти цял сезон, но веднага се видя, че не е забравил това, което всички знаехме, че може да прави. В Разград заби 139 пъти в 243 двубоя за "орлите".

Но голът на Кешерю бе анулиран, като този път остана впечатление, че засада по-скоро няма. Но... това бе решението.

Въпреки това "морето" спечели, а с това събра и 7 точки от първите си четири срещи за сезона.

Ботев от Враца остава последен с 0 точки и голова разлика 3-11. Единственият друг тим без точка е Септември.