"Черно море" стартира сезона в Първа лига с домакинска победа с 2:1 над единствения новак в елита - "Ботев" (Враца).

Двата тима изиграха бърз и интересен мач с доста голови положения и оставиха отлични впечатления.

Гостите от Враца могат да съжаляват, че не си тръгнаха с точка или три от Варна, след като водеха в резултата, а през втората част имаха няколко чудесни шанса за гол.

"Черно море" от своя страна бе тимът, който владееше инициативата в мача и в крайна сметка стигна до успеха в заключителните минути с гол на Георги Божилов.

Мачът започна чудесно за гостите, които шокираха варненци още в 5-та минута.

Петър Атанасов получи топката на фланга след бърза контраатака, навлезе навътре и със страхотен удар откри резултата.

Веднага след инкасирания гол варненци започнаха усилено да търсят изравняване, докато "Ботев" разчиташе на контраатаки.

"Моряците" можеха да върнат попадението в 14-та минута, но Дани Кики стреля неточно, а малко по-късно Христо Митев спаси удар на Мартин Минчев.

В 41-та минута натискът на "Черно море" все пак даде резултат.

Кононго центрира остро в наказателното поле, а топката се отби в крака на Мариян Иванов, който си отбеляза нелеп автогол.

Втората част започна със сериозен натиск на "Черно море".

Бразилският нападател Жоржиньо имаше чудесен шанс, но не уцели вратата от чиста позиция.

Домакинтие стигаха до наказателното поле на врачани още няколко пъти, но така и не стигаха до опасен удар.

Снимка: Bulphoto

Играчите на "Ботев" от своя страна пропуснаха две страхотни положения.

Благой Макенджиев изби по страхотен начин удар на Петър Атанасов, а малко по-късно Валери Домовчийски излезе очи в очи със стража на домакините, но стреля право в него.

В 80-та минута като по чудо не се стигна до гол за гостите. Благой Макенджиев от герой бе на път да се превърне в грешник за варненци. Той излезе неразчетено и загуби топката, оставяйки четирима играчи на "Ботев" срещу двама на "Черно море" и опразнената врата, като единствено самопожертвователните шпагати на бранителите запазиха равенството.

Така се стигна до 87-та минута, когато "Черно море" стигна до победното попадение.

Вратарят на врачани увисна при изпълнение на корнер, след удар с глава топката срещна гредата, последва меле, в което най-съобразителен бе Георги Божилов, който вкара за 2:1.

В следващия кръг "Ботев" гостува на "Дунав", докато за "Черно море" предстои визита на "Левски" на "Герена".