Въпреки проблемите и шокиращото напускане на треньора Любослав Пенев преди ден, ЦСКА успя да запише успех.

"Червените" спечелиха с 3:1 гостуването си на Черно море, на негостоприемния "Тича" във Варна.

Именно край морето загуби претърпяха всичките ни водещи отбори, включително и ЦСКА преди два месеца, при дебюта на Любо Пенев.

Така "червените" се доближиха на три точки до Лудогорец, а след седмица предстои решителен двубой на "Българска армия".

Днешният успех на ЦСКА дойде след брилянтна игра на контраатака. Бързите "червени" нападения на три пъти матираха отбраната на варненци.

Отборът на Илиян Илиев опитваше по-често да застрашава противниковата врата, но нелепите грешки в отбрана ги провалиха.

Така столичният тим донесе радост на феновете си, които по традиция бяха изпълнили сектора за гости, но без песни и знамена, в знак на протест срещу ръководството.

Снимка: Bulphoto

Още в началните минути на мача ЦСКА можеше да стигне до гол, но ударът на Тиаго от близка дистанция бе спасен.

Последвалите минути бяха слаби от страна и на двата тима, а при нова контраатака, Иван Дюлгеров отново спаси вратата на Черно море, този път след удар на Али Соу.

ЦСКА разчиташе изцяло на контраатаки и при третата по-опасна от тях се стигна до гол.

Тиаго получи топката малко пред наказателното поле и с чудесно насочен удар отбеляза.

"Моряците" започнаха доста агресивно втората част, в търсене на изравняване, но сякаш забравиха за действията в отбрана.

След поредна страхотна контраатака, четирима играчи в червено се озоваха срещу двама бранители, Тиаго подаде към Джеси и ганаецът удвои преднината на ЦСКА.

Черно море продължи да натиска и изпусна няколко доста чисти положения.

Логичното все пак се случи в 66-ата минута, когато току що влезлият Стойчо Атанасов сбърка и даде шанс на Мартин Минчев да пробие. Младият талант на "моряците' напредна, подаде към Васко Панайотов, който вкара.

Изглеждаше сякаш предстоят доста тежки финални минути за ЦСКА, но в 75-ата минута се получи добре познатият сценарий.

Бърза контраатака, след която Али Соу се озова сам срещу вратаря и реши мача с трети гол за ЦСКА.

Така "червените" си осигуриха шампионски ма срещу Лудогорец, на 11 май от 20:15 часа.