ЦСКА победи Черно море с 2:0 във Варна в среща от 15-ия кръг на Първа лига.

Двата отбора изигра мач, пълен с много единоборства и напрежение плюс почти никакъв футбол. "Червените" обаче стигнаха до успеха с много късни голове на Кристиан Малинов и Али Соу.

Така ЦСКА постигна втора поредна победа като гост и отново е на 11 точки зад лидера Лудогорец. Черно море остава в топ 6, въпреки поражението.

Двубоят далеч не бе най-атрактивният. Бяха раздедени общо 11 жълти картони, като един от тях получи треньорът на ЦСКА Милош Крушчич. Бърз футбол не се игра до последните минути, в които двата отбора тръгнаха "ва банк" и се стигна до интересните ситуации.

Първата част бе много скучна за неутралния зрител поне до заключителните й секунди. Играеше се повече борба, отколкото футбол и ще се запомни с няколко по-сериозни влизания на играчите на двата отбора. Бяха раздадени три жълти картона.

ЦСКА упражни сериозен натиск в самия край на полувремето, когато първо Евандро стреля много неточно с глава, а след това Рубен Пинто нацели страничната греда с топовен изстрел от далечна дистанция.

Втората част започна, както и първата. Двата отбора не спираха да се ритат и да спират бързи атаки с груби нарушения, което изнерви обстановката както на терена, така и по трибуните.

ЦСКА отправи два слаби удара чрез Брадли Мазику, чийто бе неточен и Рубен Пнто, чийто бе твърде безопасен и в обсега на Митрович.

Снимка: Bulphoto

В 78-та минута Черно море поиска дузпа за нарушение срещу Мартин Минчев, който в наказателното поле след контакт с Пламен Гълъбов, но такава правилно не бе отсъдена.

Малко след това удар на Раул Албентоса с глава, който излизаше в аут, бе спасен ефектно от вратаря Митрович.

ЦСКА обаче стигна до важното попадение в 88-та минута, когато резервата Кристиан Малинов бе изведен зад защитата и реализира с удар по земя.

Последва голям пропуск на Черно море и в ответната атака Али Соу реши всичко, вкарвайки за 2:0.

Така "червените" вече са с 28 точки на четвъртата позиция, а Черно море е шести с 21 пункта.