Рома реагира на загубата от Лудогорец в група С на Лига Европа като удари на своя стадион ХИК от Финландия с 3:0. Така в точките римляните и българския първенец вече са равни. Бетис, който тази вечер надигра с 3:2 отбора от Разград, води уверено с 6 т., а съставът от Хелзинки няма нито една.

Нещата не вървяха по сценария на Жозе Моуриньо през първото полувреме, въпреки че още в 15-ата минута Миро Тено бе изгонен за груб фаул срещу откъсващия се Андреа Белоти. Решението дойде след намеса на ВАР.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ РИМ>>>

Специалния беснеше край тъчлинията, тъй като отборът му не успяваше да вкара на десетте съперници чак до началото на втората част, когато се развихри атомното нападение. Пауло Дибала, Лоренцо Пелегрини и Белоти се разписаха. Явно реакциите, жестовете и видимото раздразнение на Жозе дадоха допълнителна мотивация на римските "вълци" да не допускат втори провал в групата.

Брага - Унион (Берлин) 1:0.

В Лигата на конференциите Партизан удържа 1:1 с Ница и е без поражение след първите два кръга. Много голове имаше в Кьолн (4:2 срещу Словачко) в другия двубой от групата, а общо в шест мача паднаха по пет или повече попадения.

Димо Кръстев попадна в групата на Фиорентина, но остана резерва при изненадващото и малко конфузно 0:3 от Истанбул ББ като гост.