След три победи с по 1:0 от началото на сезона, отборът на Тотнъм допусна първи попадения във вратата си и допусна първа загуба във Висшата лига.

"Шпорите" загубиха с 0:3 лондонското дерби срещу Кристъл Палас.

Така по всяка вероятност Тотнъм ще се сбогува и с първото си място в класирането, като още в този кръг има пет отбора, които могат да съберат с точка повече.

Мачът в Южен Лондон не бе сред възможно най-атрактивните, като бе белязан от доста битка и нарушения. Като цяло играта бе доста изнервена, а в началото на втората част Уилфред Заха дори скочи да бие бранителя на Тотнъм - Жафет Танганга.

Причината бе в нарушението, което Танганга извърши. Реферът отсъди такова, но реакцията на Заха не бе особено адекватна. Въпреки това той получи само жълт картон, какъвто получи и неговият съперник за самия фаул.

А тази ситуация до голяма степен се оказа решаваща, защото афектираният Танганга направи нов груб фаул пет минути по-късно и напусна терена с червен картон.

Това даде сериозно предимство на Палас, а в 76-ата минута домакините получиха и шанс да изпълнят дузпа. Звездата Заха застана зад топката и бе точен за 1:0.

По-малко от 10 минути по-късно, новият нападател на тима - Одсон Едуард, направи звучен дебют във Висшата лига.

Той се появи на терена и секунди по-късно вкара гол с едва второто си докосване на топката в английския футбол.

Това подпечата успеха за Палас, но Едуард реши да направи дебюта си още по-зашеметяващ, като в добавеното от съдията продължение вкара втория си гол, оформяйки крайното 3:0.

Със сигурност в първите си сдем минути игра на английска земя, Одсон Едуард загатна, че може да се превърна в сензацията на този сезон.