Челси прекъсна лошата серия от две поредни загуби и успя поне временно да се качи на върха във Висшата лига.

Европейският клубен шампион стигна до измъчен, но доста ценен успех с 3:1 при домакинството си на Саутхемптън.

"Светците" са в дъното на таблицата все още без успех в първенстовто, но успяха да дадат отпор на Челси насред Лондон, поне до червеният картон, който капитанът Джеймс Уърд-Праус получи 15 минути преди края.

Той бе изгонен след намесата на ВАР, след като главният съдия прегледа негово нарушение срещу Жоржиньо и прецени, че влизането на Уърд-Праус заслужава директен червен картон.

Това със сигурност повлия на мача, защото в заключителните минути всичко се развиваше пред вратата на гостите, а Челси успя да стигне до два гола, чрез които грабна и трите точки.

Тази победа праща Челси на върха с 16 точки, поне до утрешното дерби между Ливърпул, който е с 14 и Манчестър Сити, който е с 13.

Снимка: Getty images

Резултатът в мача откри Тревор Чалоба в самото начало, а до края на първата част Челси имаше няколко добри шанса да удвои, като дори гол на Тимо Вернер бе отменен след намесат на ВАР. Също така бе отменен и гол на Лукаку.

Така дойде 60-ата минута, когато гостите от Саутхемптън си спечелиха дузпа, която Днеймс Уърд-Праус реализира.

В следващите минути "светците' се отбраняваха доста храбро, докто не дойде червения картон на техния капитан.

Така в последните минути Челси натика своя противник в собственото му наказателно поле, като Тимо Вернер, а малко по-късно и Бен Чилуел вкараха по гол, за да оформят крайното 3:1.