Най-бързият червен картон за играч на Челси в Премиър лийг от 2017 година насам преобърна всичко за “сините”, които се сгромолясаха срещу предпоследния в класирането - Уест Бромич Албиън. Тиаго Силва бе изгонен след по-малко от половин час игра, а това изигра сериозна роля за първото поражение на столичани под ръководството на Томас Тухел - 2:5.

За треньорът на гостите Сам Алардайс това бе исторически успех, защото той е първият наставник, печелил като гост на Челси с три различни отбора - Болтън, Кристъл Палас и сега с Албиън.

Бразилският централен защитник бе пратен в съблекалнята в 29-ата минута, след като две по-рано Кристиан Пулишич бе открил резултата след добавка към шут на Маркос Алонсо от пряк свободен удар за 1:0. Опитният Силва получи жълт картон още в петата минута, а по-късно вече бе аут от двубоя заради опасен шпагат.

Гостите, които бяха абсолютен аутсайдер в днешния двубой, направиха обрат в рамките на петте добавени към първото полувреме минути. Матеуш Перейра вкара и двата гола, първо след невероятна асистенция на вратаря Сам Джонстън и прехвърлящ удар, а след това след шут по земя между няколко защитници в синьо за 1:2.

Снимка: АР/БТА

Така Челси допусна гол във вратата си у дома за първи път от 674 минути насам с Тухел начело.

В 62-ата минута Калъм Робинсън остави Менди неподвижен с изстрел от движение точно под гредата за 1:3, а шест по-късно и Мбайе Диане се разписа след асистенция на Перейра - 1:4. Резервата Мейсън Маунт все пак върна един гол за Челси в 72-ата минута, но с десет души домакините не успяха да стигнат до нещо повече в този мач, a в последните секунди Калъм Робинсън добави още един гол за 2:5.

Това бе пета победа през сезона за Уест Бромич, като с този успех те вече имат 24 точки, но продължават да са предпоследни в таблицата. “Дроздовете” са първият отбор, който в сезона след промоцията си в елита вкарва 4 гола на “Стамфорд Бридж”. За последно това бе правил Уимбълдън през 1986 година.

Челси е четвърти с 51 точки, но още този кръг може да се прости с мястото си в класирането, защото Уест Хем е пети с 49.