ЦСКА довърши започнатото и е във втори кръг на Лига Европа след 0:0 като гост на Титоград в Подгорица. С общ резултат 4:0 българският отбор отива на среща с хърватския Осиек в следващия рунд, като първият мач е в София идния четвъртък (25 юли), а реваншът - като гост на 1 август.

Тези 90 минути в Черна гора без проблем бързо ще забравим и ние, а - най-добре е - и футболистите, и треньорите на "червените". ЦСКА видимо игра отпуснато заради солидния си аванс, взет в София, без да опитва да създаде положения или да спечели и втория дуел.

Отборът, воден от треньорския триумвират Добромир Митов, Люпко Петрович и Димитър Пенев, предпочете да играе "на сигурно" и да няма изненади.

Първото полувреме бе пълна скука, като тя бе нарушена единствено от удар на Джалович от Титоград в напречната греда, както и опит на Пламен Гълъбов да изненада собствения си вратар Черняускас отблизо.

Не се получи, а ЦСКА нямаше нито една ситуация, игра бавно и лежерно, отброявайки минутите.

След почивката гостите се разбудиха, Греъм Кери отправи три поредни далечни удара в първите 10 минути на полувремето. После Евандро бе много близо след самостоятелен пробив, но топката мина на сантиметри встрани. И, горе-долу, това беше...

Домакините пък нямаха никакви положения през второто полувреме, та поне да  опитат да спечелят единия двубой за чест.

Дебют за ЦСКА записа Тони Уот, новото шотландско попълнение. Не впечатли, но трудно може да се каже, че някой, освен Кери, го направи.

30 минути на терена изкара и резервата Митко Митков, 18-годишният талант, който събра очите на всички с гола си от 30 метра срещу Етър преди дни (2:2). Това бе европейски дебют за момчето.

Над 500 привърженици подкрепиха ЦСКА и не спряха да пеят през цялото време, въпреки че на терена не се случваше нещо кой знае колко вълнуващо. И във втория мач, както и в София преди седмица, "червените" бяха домакини. Феновете на Титоград на трибуните в Подгорица бяха по-малко от българите.

Разбира се, най-важен е резултатът в един мач на елиминации в евротурнирите.

И това ще чуем в отзивите след мача. Може би само него, резултата, ще помним след няколко дни... или няколко часа.