Манчестър Юнайтед направи чудесен коледен подарък на своите фенове, побеждавайки Нюкасъл с 4:1.

Успехът бе първи за "червените дяволи" след две поредни издънки в първенството, а спечелените три точки ги пратиха на седмото място, на 4 точки от зона Шампионска лига.

Домакините играха с настроение, което липсваше в повечето им мачове напоследък, а това бе и основната причина за изразителния успех.

"Червените дяволи" не бяха побеждавали с три или повече гола от първия кръг на Висшата лига, когато надвиха Челси с 4:0.

Днешният двубой обаче не започна по най-добрия начин за момчетата на Солскяр, защото Нюкасъл откри резултата.

Матю Лонгстаф бе точен в 17-ата минута, а авансът на "свраките" бе напълно заслужен.

Голът обаче събуди Манчестър Юнайтед и играчите в червено бързо успяха да го върнат.

Точен бе Антони Марсиал, който стреля в близкия ъгъл на вратаря Дубравка, който не се намеси по възмо най-добрия начин.

Изравнителният гол вдъхнови "червените дяволи" и до края на полувремето те вкараха още два гола.

Мейсън Грийнууд бе точен за 2:1 с феноменален удар, а Маркъс Рашфорд направи 3:1 в края на полувремето.

Добрата игра се пренесе и през втората част, когато Антони Марсиал вкара втория си гол за 4:1.

До края Юнайтед можеше да вкара още няколко гола, но Дубравка спасяваше.