Арсенал ще посрещне новата 2023 година като убедителен лидер в английската Висша лига.

"Артилеристите" победиха Брайтън с 4:2 в последния мач за годината в европейския футбол и по този начин увеличиха преднината си на седем точки на върха.

В основата на успеха бе много силната първа част, в която Арсенал поведе с 2:0 и имаше тотална доминция на терена.

Букайо Сака откри още преди да са изтекли 120 секунди игра, а намиращият се в невероятна форма Мартин Йодегор удвои в края на първата част.

Още с началото на второто полувреме Едуард Нкетиа покачи на 3:0, което до голяма степен уби интригата в мача.

Това обаче не означаваше, че шоуто на южното английско крайбрежие ще спре, защото до края паднаха нови три гола.

Кауро Митома намали за три минути, преди в следващите десет минути да падне по още един гол в двете врати. За Арсенал го вкара Габриел Мартинели, а за Брайтън той бе дело на Еван Фъргюсън.

По този начин с победа с 4:2 Арсенал вече води със 7 точки пред Манчестър Сити във Висшата лига, докато Брайтън е осми с 24 пункта.