Байерн (Мюнхен) спечели с 4:1 като гост на Херта (Берлин) и така отново има преднина от шест точки на върха в Бундеслигата спрямо втория в класирането - Борусия (Дортмунд).

“Жълто-черните” също спечелиха този кръг - с 3:2 като гост на Хофенхайм в събота.

Корентен Толисо вкара още във втората минута, но попадението му не бе зачетено. Френският национал все пак вкара и редовен гол - в 25-ата минута за 1:0, а до края на първата част Томас Мюлер удвои аванса на баварците за 2:0.

Лерой Сане и Серж Гнабри приключиха всичко между 75-ата и 79-ата минута, а Юрген Екеленкамп отбеляза почетното попадение за столичани още в ответната атака след четвъртия гол на Херта.

Гнабри вече има 10 или повече гола във всеки един от сезоните си в Бундеслигата. Единственият играч, който може да се похвали с подобно постижение, е съотборникът му Роберт Левандовски.

В другата съботна среща от елита на Германия РБ (Лайпциг) надви Волфсбург с 2:0, за да постигне своята победа №100 в Бундеслигата. “Червените бикове” се нуждаеха от 190 мача, за да стигнат до тази кота, като единствено Байерн (185 двубоя) е направил това по-бързо.