Милан получи тежък удар след серията силни игри и цели девет мача без загуба в италианския елит, която вървеше от началото на декември насам.

Грандът бе повален в нокаут с 2:4 при гостуването на Монца, като и четирите гола във вратата му паднаха в последните секунди и отвъд регулярното време на двете полувремена.

Матео Песина откри от дузпа в 45-а за Монца, след като Малик Тияу от Милан направи и невъзможното да събори не един, а двама играчи на домакините. Накрая сполучи - глупава дузпа.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

И докато росонерите още се отърсваха от нелепо допуснатото изоставане, то бо удвоено - в шестата минута на добавеното време към първата част Дани Мота вкара майсторски по диагонала за 2:0.

За да станат нещата още по-лоши, Милан остана с 10 души заради червен картон на Лука Йович. И тук - голяма глупост. Сърбинът удари съперник без топка в 52-рата минута в центъра на терена, напълно ненужно.

С 10 срещу 11 и при два гола изоставане, грандът направи най-силните си минути, очевидно изправен пред факта, че няма повече какво да губи.

И Милан стигна до 2:2 след типичен гол на Оливие Жиру от въздуха в 64-ата минута и ракета по диагонала на Кристиан Пулишич (88). Дори се виждаше, че има шанс за пълен обрат, когато дойде още един гол-красавец в мача.

Уорън Бондо вкара в 90-ата минута с мощен шут в горния ъгъл, а в петата минута на добавеното време след 90-те резервата Лоренцо Коломбо довърши работата - 4:2.

Така Милан остава трети с 52 т., а при победа щеше да е втори, тъй като Ювентус е с 52 над него. Първият Интер е далеч с 63.