Ботев (Пловдив) постигна първата си победа като гост на Левски от почти 25 години насам. “Канарчетата” осъществиха светкавичен обрат срещу столичния тим, печелейки с 2:1 в мач от предпоследния кръг на първенството.

И двата тима вече играят единствено и само за честта си, а пловдивчани ликуваха в София срещу този съперник за първи път от 1997 година насам.

Домакините откриха след по-малко от пет минути футбол. Комбинация между Здравко Димитров и Мартин Петков завърши с удар в гредата с глава, а Живко Атанасов бе най-бърз и откри резултата с добавка в четвъртата минута.

Първият истински шанс за гостите бе малко след 30-ата минута, когато Атанас Илиев бе изведен сам срещу Николай Михайлов, но стреля в обсега на вратаря.

Пловдивчани нанесоха двата си светкавични удара малко след подновяването на двубоя.

Главното действащо лице бе Емануел Току, който реализира на два пъти между 45-ата и 50-ата минута. Ганаецът първо остави Михайлов на място с добре насочен удар в левия ъгъл - по диагонал от петнадесетина метра, а след това отбеляза и фронтално срещу вратата между няколко защитника за 2:1.

И двете голови ситуации за “канарчетата” станаха факт след изпълнения на корнер.

Левскарите се втурнаха напред, търсейки втори гол, но Ботев бе подреден добре в защита, а Георги Аргилашки бе стабилен под рамката.

Двата тима се редуваха да атакуват след 60-ата минута, но реалните голови възможности, особено пред Левски, липсваха.

На финалната права пред “сините” се откриха няколко шанса - първо Мартин Петков стреля, но неточно, а след това Стивън Петков не успя да нанесе достатъчно силен удар от няколко метра дистанция.

Левски е осми с 38 точки, а Ботев - десети с 29.