Четвъртите в света спряха серията сензации в Африка с класика
Мароко нямаше проблем срещу Танзания
Големият фаворит в турнира за Купата на Африка - Мароко, започна надпреварата с очакван успех.
"Атласките лъвове", които преди 13 месеца изумиха света с достигането си до полуфиналите на Мондиала, надвиха Танзания с класическото 3:0. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>
Наглед напълно очакван и рутинен успех, но на фона на всекидневните сензации от началото на турнира, се прокраднаха съмнения, че и тук сметките може да се объркат.
Танзания обаче не показа никакви футболни достойнства срещу най-силния тим на континента и освен да се брани и да прави груби, понякога и безумни нарушения, с нищо не заслужи да се нареди в списъка със сензации.
Мароко откри в 30-ата минута чрез капитана си Ромейн Саис, а до края на мача превъзходството на четвъртите в света бе тотално, но дълго време гол не падаше.
Наложи се Танзания да остане с човек по-малко в 70-ата минута заради поредното много грубо нарушение, а седем минути по-късно Мароко най-сетне да удвои.
Азедин Оунахи се разписа, а атака по-късно гол за 3:0 вкара и Юсеф Ен-Несири.
Комичното в случая бе, че първоначално попадението бе отменено, а докато ВАР преразглежда ситуация, самият Ен-Несери бе заменен. Секунди по-късно голът му бе зачетен, а той го отпразнува от резервната скамейка.
Важното обаче бе, че Мароко тръгна с победа и подобно на повечето други фаворити, не направи сензационна издънка.