Легендарният наставник Марсело Биелса претърпя една от най-срамните си загуби в кариерата.

Неговият Лийдс отпадна безславно в третия кръг за Купата на Футболната асоциация след 0:3 при гостуването си на четвъртодивизионния Кроули Таун.

Биелса избра състав със смесица от титулярни играчи и други, които по-рядко получават шанс, но крайният резултат бе шокиращ.

Скромният тим на Кроули вкара три безответни гола през второто полувреме, като точни бяха Царула в 51-ата минута, Надесан в 54-ата и Тъниклиф в 71-ата.

Това е втора голяма изненада в турнира, след като вчера шестодивизионния Чорли отстрани представителя на Чемпиъншип Дарби Каунти с 2:0.

Челси продължава напред в турнира след очаквана домакинска победа с 4:0 над друг скромен тим - четвъртодивизионния Моркамб. Точни за "сините" от Лондон бяха Мейсън Маунт, Тимо Вернер, Калъм Хъдсън-Одой и Кай Хаверц.

Манчестър Сити също разгроми своя съперник в домакинство. Бирмингам отстъпи на "Етихад" с 0:3 след две попадения на Бернардо Силва и едно на Фил Фоудън. Пеп Гуардиола, подобно на Франк Лампард, не подцени мача и пусна голяма част от титулярите си.