Четвъртодивизионният Олдъм Атлетик сътвори най-голямата сензация в третия кръг на турнира за Купата на Англия.

Олдъм изхвърли елитния Фулъм след знаменит и заслужен обрат с 2:1 на "Крейвън Котидж".

Драмата бе пълна, тъй като малко преди втория гол за победителите, Александър Митрович изпусна дузпа за "котиджърс".

Домакините поведоха в 52-та минута с гол на централния защитник Денис Одой, но допуснаха изравняване с точен удар на Сам Съридж.

В 85-та минута бе отсъдена спорна дузпа за домакините и туко що влезлият като резерва Митрович видя как ударът му от бялата точка е спасен.

Три минути по-късно Калъм Ланг прати гостуващите фенове в екстаз след точен удар с глава след центриране отляво. Олдъм имаше многобройна публика в Лондон. Тимът е 10-ти в четвърта дивизия и постижението е огромно.

В друг мач от турнира Манчестър Сити победи втородивизионния Родъръм със 7:0 на "Етихад". Интересното е, че седем различни души се разписаха за "гражданите" - Стърлинг, Фодън, Жезус, Марез, Отаменди, Сане и един автогол.